Lwia paszcza niska (Antirrhinum majus)

lwia-paszcza-niska-night-day-Lwia paszcza niska (Antirrhinum majus) Night & Day to efektowna odmiana w tej rośliny wyróżniająca się kwiatami białymi i ciemnoczerwonymi. Wspaniale prezentuje się na rabatach i w skrzynkach, a także w wazonach jako kwiat cięty.

Lwie paszcze są roślinami jednorocznymi, które zaliczane są do rodziny trędownikowatych. Ich kwiaty wyróżniają się dwuwargową konstrukcją, stąd też ich nazwa. Również charakteryzują się przyjemnym zapachem. Zebrane są w kwiatostan w formie grona na szczytach pędów. Bardzo dobrze się rozkrzewiają. Ich wysokość dochodzi do około 40 centymetrów.

Zastosowanie

Lwia paszcza niska bardzo dobrze nadaje się do ozdoby ogrodów – rabat. Tworzy gęste kompozycje, gdy zasadzona jest w większej ilości. Także można wykorzystać ją do skrzynek balkonowych i na tarasy. Kwiatostany stosowane są też jako kwiaty cięte.

Uprawa

Nasiona wysiewa się wiosną, w okresie od marca do kwietnia do inspektu zimnego lub szklarni. Przy wschodach należy je przepikować, żeby w maju posadzić na stałe miejsce w rozstawie około 15×30 centymetrów. Rośliny wymagają stanowiska słonecznego lub częściowo zacienionego, gleby przepuszczalnej, piaszczysto-gliniastej. Kwitnienie ma miejsce w okresie od czerwca do września, aby je poprawić, należy przycinać końce młodych pędów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>